Runda rewanżowa - czas start!

W najbliższy weekend rozpoczniemy zmagania ligowe. Z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne, inauguracja przesunęła się nam o tydzień. Teraz, w sobotę o 16:00, wszystko powinno odbyć się zgodnie z planem.  Do Piecek zawita sąsiad z ligowej tabeli - Jurand Barciany!

SKŁAD:

W przerwie zimowej w Żaglu doszło do niemałej rewolucji. Z klubu regularnie odpływały kolejne nazwiska, a następców trzeba było szukać intensywniej niż w latach poprzednich. Zaczęło się niewinnie od informacji, że treningów nie wznowią Kurpiewski i Żyrkowski. Jednak im bardziej temperatura spadała za oknem, tym bardziej rosła w siedzibie klubu. Następne tygodnie przyniosły informacje, że drużynę opuszczają kolejno: Nałysnyk, Górski, Żebrowski, Malon, Majak, a kilku innych do końca waha się co do swojej przyszłości. Na domiar złego drużyna pozostała bez trenera po odejściu Radosława Rogowskiego.I tak, budowany przez wiele miesięcy Pieckowski Tadź Mahal, w moment posypał się jak karciany domek. Pozostał jedynie fundament. Jedynie, a może i aż fundament - żelbetonowy... ! Dzięki pracy wykonanej przez Zarząd - z problemami ale dopięta została kadra na rundę wiosenna w liczbie 23 zawodników.

Do klubu przybyli :

Artur Worobij (Salęt Boże), Kamil Piendyk (Kłobuk Mikołajki), Marcin Federowicz (ost. Fortuna Wygryny), Marcin Siekierski (powrót po kontuzji), Kamil Banach, Filip Pieńkowski, Kacper Mieciński (juniorzy)

Odeszli:

Adrian Kurpiewski, Damian Żyrkowski, Dawid Górski, Piotr Malon, Szymon Nałysnyk, Michał Żebrowski (nie wznowili treningów), Damian Majak (MKS Mrągowia).

Wśród zawodników przybyłych, całkowitą nową twarzą jest tylko Artur Worobij. 23-letni lewy obrońca pozyskany z Salętu Boże. W sparingach spisywał się na tyle dobrze, że prawdopodobnie to on wystąpi w pierwszym składzie przeciwko Jurandowi.

SPARINGI

20 stycznia trening poprowadził już nowy trener - Andrzej Kłosowski. Nowy Coach w swoim CV posiada występy w 2 lidze (obecna pierwsza) w barwach Warmii Olsztyn, a jako trener kierował z ławki drużynami Granicy Kętrzyn, OMETU Srokowo i Juranda Barciany. Szkoleniowiec rodem z Kętrzyna na nowo spojrzał na Żagiel.  Zaufał odstawionemu na drugi tor -  Medialnemu26, czyniąc z niego skrajnego obrońcę. "Odkurzył" Marcina Federowicza i śmiało zaczął stawiać na młodzież, która w kolejnych sparingach "łapała" doświadczenie. W okresie przygotowawczym Żagiel rozegrał  7 sparingów:

Żagiel Piecki - MKS Korsze 1:7 (Ciszewski)

Żagiel Piecki - Fala Warpuny 6:2 (Kulig x 5, Piendyk)

Żagiel Piecki - Tęcza II Biskupiec 5:4 (Januszkiewicz x 2, Kulig, Bloch, Polewaczyk)

Żagiel Piecki - Tempo Ramsowo Wipsowo 6:1 (Polewaczyk x 3, Piendyk, Puławski, Krupiński K.)

Żagiel Piecki - SKS Szczytno 2:2 (Januszkiewicz, Bloch)

Żagiel Piecki  - Mazur Wydminy 2:4 (Ciszewski x 2)

Żagiel Piecki - Fala Warpuny 3:3 (Kulig x 2, Piendyk)

Bilans 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Bramki 25 - 23. Najwięcej bramek zdobył Kulig - 8.

NASTROJE:

Żagiel na wiosnę będzie walczył o utrzymanie. Mimo straty kilku kluczowych zawodników, w klubie panują optymistyczne nastroje. Ma zaprocentować sumiennie przepracowana zima. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że wszystko leży tylko w ich nogach i głowach. Są bardziej dojrzali i świadomi, czego oczekuje się na tym szczeblu rozgrywek. Odrobinę liczymy też na łut szczęścia, którego zdecydowanie zabrakło w poprzedniej rundzie. Ważnym aspektem będzie wprowadzanie młodych zawodników do gry. Klub chce, aby jak największa ilość młodych zawodników ogrywała się na poziomie piątej ligi, co ma zaprocentować w przyszłości.

PIERWSZY MECZ:

Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 16:00 na ŻagielArena by wspierać klub.