Jurand Barciany - Żagiel Piecki 0:1

Skład : Styczyński - Polewaczyk, Bloch, Berk, Kurpiewski - Rolka (78' Krupiński T.), Puławski (90' Żebrowski), Nałysnyk (59' Krupiński K.), Januszkiewicz (81' Malon) - Barycki (90' Lis), Kulig (89' Duda)

Bramka : Kulig 60'

Za naszymi zawodnikami kolejny pojedynek. Tym razem w środku tygodnia zawitaliśmy do Barcian, by zmierzyć się z Jurandem, z którym jeszcze dwa miesiące temu, rywalizowaliśmy w serie A.

W pierwszej połowie trwała wyrównana walka na boisku. Więcej niż gry, było walki i ostrych wejść po obu stronach. Okazji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Po naszej stronie najlepszą miał Barycki, który silnie kropnął z szesnastu metrów, niestety wprost w bramkarza gospodarzy. Jurand odpowiedział niecelnym, chociaż groźnymi strzałami Kajaka i Kowalewskiego. Do przerwy bezbramkowo.

W drugiej połowie mecz stał się dużo bardziej atrakcyjny dla kibiców. Żagiel z każdą kolejną minutą osiągał optyczną przewagę na boisku. W środku pola szalał Puławski, który był dosłownie wszędzie i całkowicie wykluczył z gry gwiazdora miejscowych - Machniaka. Brawo dla niego. W 55 minucie Jurand otrzymuje pierwsze ostrzeżenie - Januszkiewicz podaje do Kuliga, jednak  Łowczy trafia tylko w poprzeczkę! Jednak co się odwlecze... .  W 60 minucie miała miejsce kluczowa sytuacja meczu. Rzut rożny dla Żagla. Obrońcy Juranda wybijają piłkę, dopada do niej #Medialny26 i robi to, co uwielbia i co ćwiczy regularnie od ośmiu lat  - kąśliwie dośrodkowuje spod linii bocznej boiska. Piłka trafia wprost na głowę Kuliga, a ten pewnie umieszcza futbolówkę w siatce! Prowadzimy 1:0! Po straconej bramce, Jurand próbował wyrównać, jednak tego dnia nie posiadał żadnych argumentów w ofensywie. Za to Żagiel mógł, a nawet powinien podwyższyć prowadzenie. Najpierw Kulig po samotnym rajdzie trafia wprost w bramkarza Juranda, choć mógł podać do niepilnowanego Polewaczyka. Chwilę potem, ponownie Łowczy, strzela z ostrego kąta, niestety trafia w słupek! Co za pech. W 80 minucie Arbiter nie uznaje bramki Kuliga, odgwizdując pozycję spaloną. Wiemy skądinąd, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nieposiadający przez cały mecz dogodnej okazji do gola - zawodnicy Juranda, w 89 minucie nagle trafiają w ... poprzeczkę po strzale z 20 metów! Ufff.... Rozpaczliwe ataki gospodarzy oraz równie rozpaczliwa obrona Żaglowców w ostatnich minutach nie pozwoliły na zmianę wyniku meczu!

Z Barcian wracamy z kolejnymi, ważnym punktami! Po dwóch kolejkach jesteśmy v-ce liderem grupy! Teraz przed nami pojedynek z Czarnymi Olecko, którzy... są liderami! Tak więc mecz na szczycie w najbliższą sobotę w Pieckach. Zapraszamy na ŻagielArena o godz. 16:00!  Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie na ziemi rywala!

<Złote Pióro>