Podsumowanie przed inaguracją rundy !!

Jedynie 10 dni pozostało do inauguracji piłkarskiej wiosny. Postanowiliśmy przy pomocy naszej strony, podzielić się informacjami o tym co w klubie piszczy....

TRANSFERY

W okresie zimowym doszło do kliku wzmocnień w naszym składzie. Pierwszym , podstawowym, była zmiana trenera. Mariusz Narel zastapił na tym stanowisku Adriana Berka. Niewykluczone ,że będzie on łączył funkcje trenera z zawodnikiem. Oprócz Mariusza do klubu przybyli doświadczeni - Kamil Kwiatek iPaweł Józefczuk. Obaj swoim doświadczeniem mają zapewnić spokój w szeregach defensywnych drużyny. Pozyskaliśmy również 18-letniego Damiana Baryckiego, który do tej pory reprezentował barwy juniorów Mrągowii.

Przybyli :

Kamil Kwiatek -> Mrągowia Mrągowo, lat 31, pozycja - pomocnik,

Paweł Józefczuk -> MKS Ruciane -Nida, lat 33, pozycja - obrońca

Damian Barycki -> Mrągowia Mrągowo jr, lat 18, pozycja - pomocnik

Mariusz Narel -> Mrągowia Mrągowo, lat 24, pozycja - pomocnik

Zdecydowanie najciekawsze CV posiada Mariusz Narel, który jako zawodnik wystąpił w ok 60 meczach 3 ligi w barwach Mrągowii. Również jako trener - dowodził 3 -ligową Mrągowia w 8 spotkaniach.

Oczywiście polityka klubu nastawiona pozostaje na promowanie zawodników wywodzących się z naszej Gminy. W tym fakcie nic się nie zmienia. W kadrze 23 zawodników zgłoszonych do rozgrywek, jedynie 5z nich jest spoza naszej Gminy.

Na chwilę obecną nikt oficjalnie nie opuścił drużyny.

INAUGURACJA

19 kwietnia będzie pierwszym meczem na ŻagielArena. Nie udało się niestety zorganizować żadnego , poprzedzającego ligę, meczu towarzyskiego. Po części więc, nasz stadion będzie zagadką nawet dla nas. Prawdopodobnie tylko raz uda nam sie na nim przeprowadzić trening. Na całę szczęście sytuacja wydaję się być już opanowana i miejmy nadzieje,że wreszcie skończy się Saga pt. " Problemy z Boiskiem".

Rywalem naszym będzie Kowalak Kowale Oleckie, przedostatnia drużyna ligi. Mecz rozpocznie się o godz. 14:00. My zapraszamy juz wcześniej.

SPARINGI

Do dnia dzisiejszego rozegraliśmy 8sparingów. Trzy zakończyły się zwycięstwem, pięć porażką. Bilans bramkowy to 22-26. Najwięcej bramek zdobył w nich Daniel Rolka - 7. Mućka, jako "nasza polisa na bramki" wraca do wysokiej formy i to właśnie on ma być główną armatą Żagla.

Ostatni mecz sparingowy zagramy w najbliższą sobotę w Bożym, z miejscowym Salętem. Mecz rozpocznie sie o godz. 17:00.

SKŁAD

W sparingach trener przetestował 22zawodników na różnych pozycjach. Rywalizacja trwa na wszystkich pozycjach. W bramce Szewczak czy Kurowski? W obronie Rydel czy Bloch? W pomocy Włodkowski czy Polewaczyk? Linia ataku -Piendyk, Puławski, Rolka. Na prawdę oby tylko takie dylematy towarzyszyły naszemu sztabowi trenerskiemu.

Pewne jest, że z nadmiaru żółtych kartek inauguracje zza linii bocznej obejrzy Berk.

A my za pomocą komentarzy, zapraszamy do zabawy i typowania własnego składu , jaki wg was powinien zagrać w pierwszy meczu :) Być może