Fala Warpuny - Żagiel Piecki 5-6 (4-1)

Fala - Żagiel 5:6 (4:1)

Bramki dla KSŻ : Rolka x2, Piendykx2, Federowicz Mar., Barycki

Skład : Kurowski, Roch, Józefczuk, Berk, Malon, Kwiatek, Barycki, Polewaczyk, Puławski, Rolka, Włodkowski

Ponadto zagrali : Bloch, Federowicz Mar, Krupiński K., Piendyk, Rydel

Mecz zaczęliśmy w eksperymentalnym ustawieniu obrony. Z uwagi na to, że w pierwszym meczu wystąpić nie może Berk ( pauza za kartki- przyp. red.) , trener zmuszony jest szukać osoby ,która zagwarantuje poziom na środku obrony. Wybór padł na Pawła Józefczuka. Debiut popularnego "Józka" nie wypadł może rewelacyjnie, ale pokazał, że Paweł może być (i zapewne będzie) wzmocnieniem dla klubu.

Niestety mimo wszystko,gra obronna zespołu nadal pozostawia wiele do życzenia. W dotychczasowych sześciu sparingach straciliśmy łącznie 21 bramek! Tylko raz zagraliśmy"na zero" - dwa tygodnie temu z Salętem Boże. W meczu z Falą kolejny raz straciliśmy bramki po szkolnych błędach. O ile golana 0:1 straciliśmy po ładnej, zespołowej akcji przeciwnika, to pozostałe bramki zwyczajnie nie powinny wpaść. Następna sprawato fakt że kolejny raz tracimy bramki po stałych fragmentach gry. W sobotnim meczu rywaldwukrotnie zaskoczył nas swoimi rzutami wolnymi.

Żeby nie było smutno i pesymistycznie, dostrzeżmy tez plusy. A na plus na pewno to, że nasi zawodnicy walczą. Mimo trzech bramek straty , nie załamaliśmy się , byliśmy wstanie podnieść się z kolan i odwrócić wynik meczu. Ale tak już jest, że od walki wszystko się zaczyna. Na jej fundamencie można dopiero budować wyniki. Cieszyć też może forma strzelecka naszych napastników. Rolka i Piendyk zdobyli po dwie bramki. Drugą młodość przeżywa Federowicz Marcin. Sympatyczny "Bułateng" w Warpunach zdobył bramkę "stadiony świata" i dołożył do tego asystę. Być może to własnie Marcin będzie liderem zespołu w nadchodzącej rundzie?

Martwią kontuzje. Po 20min. boisko opuścić musiał Puławski, kulejąc na lewą nogę. Z kolei Włodkowski po 30min zszedł z rozbitym łukiem brwiowym... . zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Następny sparing rozegramy w następny weekend, a rywalem naszym będzie Pogoń Ryn.